Jubileuszowe Camino Synodalne

„Camino” z hiszpańskiego oznacza „drogę”. Każdy z nas podąża swoim własnym „camino”. Nasze życie to droga, pielgrzymka, która nie ma wyznaczonej trasy, ale jeden cel. Dążymy do Jezusa.

Biskup Opolski, Andrzej Czaja, wzorem chrześcijan pielgrzymujących „Drogą św. Jakuba”, wyruszył „Nyską Drogą św. Jakuba” na trasie Głuchołazy-Skorogoszcz i zaprosił do wędrówki Diecezjan z Diecezji Opolskiej. To kolejny element obchodzenia „Jubileuszu 50 lat Diecezji Opolskiej”. Biskup Opolski pragnie w czasie Złotego Jubileuszu być bliżej Diecezjan i wspólnie z nimi nieść wzbudzone w sercach intencje.

Z radością informujemy, że Biskup Andrzej Czaja przejdzie przez teren naszej Parafii. W niedzielę 3 lipca, około godziny 12:30 przybędzie do Radoszowic. Dojdzie do Saren około 13:30, potem wyruszy do Skorogoszczy.

Zachęcamy naszych Parafian do przywitania Księdza Biskupa i do towarzyszenia Mu w tym czasie. Pielgrzymujmy razem, do czego zaprasza nas Ksiądz Biskup.

Poniżej umieszczamy program, słowo od Biskupa oraz mapki, jak również film zapraszający do udziału.

Do zobaczenia!

Pobierz program oraz mapki z szlakiem Nyskiej drogi św. Jakuba (kliknij poniżej):

Mapa-program-słowo

Z okazji jubileuszu Diecezji Opolskiej, prezentujemy jej historię: