Opublikowane przez w dniu

Historia kościoła

Parafia w źródłach pisanych wzmiankowana jest po raz pierwszy w 1376 roku, a po raz kolejny w „Die Rechnung…” – rejestrze świętopietrza w archidiakonacie opolskim z 1447 roku. W rejestrze tym wymieniony jest kościół parafialny Najświętszej Marii Panny. W okresie reformacji następuje upadek parafii i w późniejszych czasach brak o niej informacji w źródłach pisanych. Ponownie świątynia katolicka w Graczach zaczyna funkcjonować dopiero w XVIII wieku, ale tylko jako kościół filialny: najpierw parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niemodlinie, a od 1890 roku, jako filia parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rogach. Ponownie parafia została erygowana w 1950 roku.

Zdjęcie 1 z 16

Liczebność i zasięg parafii

Parafię zamieszkuje 2630 mieszkańców, zasięgiem duszpasterskim obejmuje ona miejscowości:

►Gracze wraz z przysiółkami

►Magnuszowiczki